Facebook Sayfamız
Rastgele Foto
5 6 7 8

Archive for the ‘Kayseri Semazen’ Category

Dini Düğün Organizasyonu Kayseri, İslami Düğün Organizasyonu

,

Son derece modern ve son derece kaliteli olan Kayseri’ye aynı ayarda bir hizmet geliyor; Kayseri Semazen!

İslam-Türk gelenek, görenek ve ananelerine uygun tarzda Kayserililerin ve çevresinin gerçekleştirmeyi istediği organizasyon ve erkinliklerine çözüm sunacak olan Kayseri Semazen, desteğini İsabet Organizasyondan alıyor. 12 yıldır alanında ve sektöründe rakipsiz ve tek olan İsabet Organizasyon referansını her yıl gerçekleştirdiği 300’e yakın organizasyon ve etkinlikten alıyor.

Kayseri SemazenKayseri Semazen’in Yurt içinde ve yurt dışında gerçekleştirdiği etkinlikleri arasında stadyum ve salon etkinlikleri, konserler, Ramazan ve Kutlu Doğum programları, özel gün ve gece etkinlikleri, düğün, nişan, sünnet organizasyonları, firma açılışları ve de resmi kurumların talep ettiği konferans, seminer ve panellerin yanı sıra Davetler, Piknikler, İş Yemekleri, Doğum günü partileri, Özel gün ve geceler için lazım olan, ses, sahne ve ışık sistemleri, Işık ve lazer ve de havai fişek gösterimi, Fotoğraf ve video çekimi ve de prodüksiyon hizmetleri, Jonklör, cambaz, ateşbaz(ateş yutan adam), tahta bacak, sihirbaz ve ilüzyonist temini, Semazen ekibi, mehteran takımı, Hacivat-karagöz, Nasrettin hoca ve ibiş, palyaço,  kostümlü karakterler, şişme oyun parkurları, masa ve sandalye kiralama, şerbetçi, Osmanlı macunu, limonatacı ve organizasyon ve etkinlik adına aklınıza gelebilecek her türden ihtiyacın temini yer almaktadır.

Ayrıca Animasyon Hizmetleri veren Kayseri Semazen, özel ve tüzel kişilerin yanı sıra resmi kurumların gerçekleştirmeyi arzuladığı etkinlik ve organizasyonlara, organizasyon için gerekli olan, yukarıda saydığımız hizmetleri bünyesinde bulundurmanın gururunu yaşıyor.

Siz kıymetli Kayserililer de organizasyon ve etkinliklerinizi kaliteli ellerle çözüme kavuşturmak istiyorsanız, bizimle irtibata geçin.

Dini Düğün Organizasyonu Kayseri

İrtibat tel; 0 535 305 78 35 - 0532 227 63 15

.

Delik Kova

Bir zamanlar bir köle nehirden su taşıyan her gün efendisinin evine vardı . Bir sopa köle iki ucu boynuna bir kova asılı etrafında giydi , nehirden su kovaları ile doldurun ve eve geri getirmek . Ancak , kovaydı eski delikli kovalar üzerinde bir kaç . Bu nedenle, nehirde suyun sadece yarısını ağzına kadar doluevine kadar tutmak olabilir . Kovaydıdiğer marka yeni ve sağlamdır. O su geçirmez taşıdı. Tam iki yıl , böylece bu gitti . Bugeri kalmak için geldiğinde köle nehir , efendisinin ' evinde su sadece yarım kova doldurma sucu iki tam kova . Kova Deliksiz ve bu başarı gurur ? İşimi tam görüyor musun? diye övündü . Yoksullarınarıza nedeniylekova delik sadece yarım her zaman mahçup ve üzgün onu bekleniyor yapabilirsiniz. Iki yıl için deliğe su kaçağı absorbe , bir gün nehir sucuya kenarına gelip şöyle devam etti: - Ey sucu insan ! Kendimden utanıyorum ve seni özür dilemek istiyorum . - Neden olmasın? sucu sordu . - Neden utangaç mı? - İki yıl boyunca , sular tarafımdaki gitti ve benim komisyon sadece yarısı ana evine sürebilir yan çatlaklardan akan . Eğer tam değerini alamaz benim hatam çabaları nedeniyle. Sucukovaya eski delik , ve şefkatli bir ses acıdı , şöyle dedi: - Yoldaana evine , bir yol kenarında çiçek izlemek istiyorum . Gerçekten de , tepeye , ise yolun kenarındaki kova delik keyifli bir kır çiçekleri ve onu biraz alkışladı. Ama yolun sonunda yine , sıkıntılı ,çatlak akıtmıştı yarısı tekrar çünkü . Bu sucudan tekrar özür diledi başarısızlığı kaynaklanmaktadır. Sucu kova , şunları söyledi: - Diğer tarafta herhangi bir çiçek fark olmasaydı yolun senin tarafında çiçekler sadece , açıldı ? Bu yüzden biliyor musunuz ? Ben senin delik , ve bundan yararlanmak istediğini baştan biliyordu . Ben yolun senin tarafında çiçek tohumları dikti. Ve su onları her gün akışından yolda . Iki yıl boyunca güzel çiçeklerle Süsleyebildiysem ana tablo , bu senin yüzünden oldu . Senin sayende , benim ana yatak odası güzel bu yüzden ..

Şeyh İsa’nın Menkibeleri

Isa el - Hitan bir kadın kötü ahlak muzdarip ve diyor ki: - " Sana bu gece geliyor . " Kadınlar çok yaptığı konuşmada memnunuz ve elbise en güzel elbise ile bezenmiştir . O gece , Isa al sonra - Hitan yatsıdan kadının evine girer . Evin iki rekat namaz saat söner . kadın : - " Sana evi terk görüyoruz , " diyor . Isa el - Hitan ayrıca: - Gel " Biz gözlemledik Maksut inşaAllah , diyor " . İsa daha sonra el- Hitan'ın gider , bu kötü daha bir sonraki tevbe yapmak için değil tabii ki. O zavallı kadın evlilik biridir . Al- Hitan İsa onlara şöyle dedi : - " . Insanlar için düğünbesleme bulamaç olun onun için katkı değil , " diyor . İsa Ayrıca düğün yapmak el- Hitan'ın aynı dedi . Düğün Haberler kadının arkadaşı gibi olmak ,emir ulaşılır. Emir el- Hitan şarap iki sürahi göndermek için İsa alay etmek , o aynı zamanda o haberci talimat verilir , şunları söyledi: - "Haber bize ulaşan Biz de çok mutluyuz Alın ve katkı yapısı . . . " İsa el- Hitan Emir ile herkes gördü : - " Biz geç gelen yeniden ' , " dedi , ve , bal sürahi bir sürahi aktığını almak eğdi . Daha sonra diğer eğdi aldıyağı akıyordu. Otur veelçisi dedi sonra onlarla akşam yemeği . Yedi önce yemek yemek için onlarlahavari , . Sonra döndü ve Fiat gitti ona durumu bildirdi . Emir doğru olduğunu öğrenmek için geldi . Tövbe etmeyi aile taaccüp zaman yemek yiyor , ve İsa el- Hitan'dan özür diliyordu . Tövbenimet için İsa'nın dua kabul edildi .

Balon

Siyah tenli çocuklar, bir satıcı elinde festival balonlar üzerinde yaşlı gezinen yelken batmıştı. Her renk ve her biçimi balonlar, tüm çocuklar onu hoplatıyordu kalp gibi. Balonlar, onun kaçırıverdi ayıran müşterinin en sevdiği kırmızı balon seçin.Balon ve sağa sola sallanan uzun ip yükselir ve herkes "Balon, balon," diye onu gösterdi birbirine bağırdı. Çocuk hakkında dikkatlice takip yükselen balonun gözden kaybetmek oldu ve bu kez kalktıktan yeşil bir balon oldu. Akıllı bir adam, satıcı, ilk balon elinden tüm dikkatini toplar ve hemen çözüldü sarı renklisini en son ayrıldıktan sonra, iyi bir reklam olacağını düşündüm fark etmişsinizdir. Siyah tenli çocuk, ürkek adımlarla, takarak satıcı yanında: - Balonlar amca, dedi, bir siyah renkli balonlar merak sol, bu diğerleri gibi yükselir oldu? Yaşlı adam, küçük bir çocuk ne demek istediğini çok iyi biliyordu. , Siyah bir balon gökyüzü bırakarak, onun kahverengi yanakları öpmek bir öpücük - Diğerleri, belki de balon bebek yoluyla, dedi. "Biz onları balon gibi de, externat renkler değil, cevher kaldırdı Çünkü"

Önemli Olan Vermektir

Hastanede çalışırken Yıllar önce, ağır hasta bir kız getirdiler. Beş yaşındaki kardeşi, hayatta kalma tek şans acil kan nakli idi. Küçük çocuk mucizevi bir şekilde ortaya çıkan bağışıklık kanında hastalığın mikropları yok aynı hastalık atlattı. Beş yaşında bir çocuk ve kız kardeşi kan olup olmadığını sordu doktor söyledi. Küçük çocuk bir an duraksadı. Sonra derin bir nefes aldı ve - "Eğer kaçmak, benim kan vermek," dedi. Kan transfüzyonu onun gözlerinin içine bakarak, derin gelişmiş ve kız kardeşi gülümsedi gibi. Onun renk yanaklarına geri gelmeye başlıyor, ama giderek solmaya içinde küçük çocuğun yüzü oldu .. Gülümsemesi de yok oldu. Doktor titreyen bir sesle sordu: - "Şimdi öleceğim ..?" Küçük, doktor tüm kan kardeş vücundaki, diye düşündü öleceğini olup olmadığını, yanlış.

Peygambere Bağlılık

Mekke Hz fethinden sonra Müslümanlığı kabul edenler arasında. Ebu Bekir Ebu Kuhâfe ve babası da vardı. Seksen yaşına, ancak Ebu Kuhâfe insanlar, Peygamber aşıldı. Peygamber'in rehberlik varlığını telafi etmek için-aşık gibi kelimei şehadet neden şimdi geliyor. Bu arada, "Sıddıyk" (yürekten sorgusuz sualsiz bağlı olup, onaylı) sevinmek için lakaplı Ebu Bekir ağladı. Ama bu sevinç, üzüntü ağlayışıydı bir ağlayan bir çığlık değil.Parlamentoda bu mucize herkes neden olmuştu. Onlar sordu: - Ey Ebu Bekir, neden sevinç bir günde gözyaşı döken mi? O cevap verdi: - Allah'ın en büyük arzusunun Messenger amcası Ebu Talib İslam olmasıydı. Ama dilek bir tür olmadı olduğunu. Ben istediğiniz şehitlik şu anda babamın yerde o Ebu Talib, bu, çünkü babamın Müslüman ruhum hoşnud çünkü amcasının Müslüman Allah'ın hoşnud Rasûlünün onun kalbini almak olarak olsun. Bu ağlıyor değil.

Gerçek Tedbir Budur

Şeyh Vefa İstanbul'un ilçesi , Vefa , Fatih dönemi bilim adamları ve büyük evliyasındandı çağırdı. Akşemseddin , bu Molla gibi günün ruhani liderleri Gürani oldu . Bu harika bir oyun yaşındaki öz , bir oğlu , kötü bir alışkanlıktır . Bir sopa ile içme suyu içine dövülmüş çivi ile yemek sonunda kırbalarını saka deldi . Su KIRBA anlamına gelir hayvan derisinden yapılmış pet çantası , kolayca bu keskin ile deldiöğe ile dokundu edilmiştir . Wafa Şeyh oğlu yapıyor . Dayandılarsa vazgeçmek yok ederken Şakalar , " dini bir milletin oğlu , bu kadar olmayacak " diye bir için baktı , Şeyh Vefa'ya şikayet etti. Fidelity Hazretleri olanları duymak hayretler oldu . O kadar çok dikkat ve özenle , ekili bir çocuğun haram lokma uzak tutulması böyle bir şey yapacağını nasıl? Vefa Şeyh , şaka " Tamam , " dedi . Alınan gelin , size zarar ödenecektir yapmanız gerekir . İlk işe başladı : - " Ben çocuğunuzun yanlışlıkla beslenen korusun acaba? " diye düşündü . Bir şey bulamadı . Karısı sordu : - " Bu çocuk ile hamile veya süt whenyou şey haram yemek , çok iyi düşünüyorum , sen çocuğun kötü kırmak yoksa , bana bildirin , " dedi . Kadın düşünce , bir rüya yatıyordu taşındı , sonunda bir olay hatırladı . "Çocuk ile hamile Oturmağa masaya bir tabak üzerinde portakal vardı , bir komşunun evine gitti . Zarar çekti ama aynı zamanda sormaya utandım . Ev sahibesi yan görünce onlar narenciye içme suyu batırılmış olarak odanın iğne dışarı . " Ben şeyh söyledi . Şeyh Vefa "Ah , bebeğim , gecikmeden ,komşunun evine , düz devam edin ve , helallik bir dil neler olup bittiğini anlatmak " diye tenbihledi . Ayrıca hak ve hukuka uygun kaç Kırbaş delinmiş çeyrek tüm için ödenen sakallarını , çağırdı. Olayın başından sonuna kadar Denmedi çocuk bir şey . Bu konuda şikayet var , biz tekrar asmak yok , biz tehdit değil bir yol keseriz . Ama çocuk bir çivili sopa ile bir kırbaç isabet etmedi .

Gerçek Zenginlik

Başlangıçta, Türkistan, azmeden olmak uyarıları Sultan saltanatının maneviyat bazı bırakarak vaki dünyanın padişah tarafın bir bölgenin hükümdarı, aynı zamanda malına karşı gerçekten başarılı İbrahim Ethem (VIII. y.yıl) 'dir dünyanın kimseden bir şey istiyorum, ve bu değil bir o tenezzülsüzdü kadar bekledi olmazdı. Bu çok alıştırmıştı ruhun bir kopyasını rastlanamazdı olmaması ve yoksunluk olduğunu. Bir gün, bir büyük çağdaş ve diğer veliler sessiz Belhi ile bir araya geldi ve sordum: - Sakin Nasıl, yaşam O? Sakin Belhi cevap verdi: - "Eğer yemek bulmak, bulmayınca sabrediyoruz". İbrahim Ethem: - Horasan köpekler de aynı şeyi yapıyorsun, sen, bulmayınca sabrediyorlar yemek bulmak, o cevap verdi. Belhi sordu: - Peki ne yapıyorsunuz? - "Bulmak Biz ne zaman, bulmayınca sabrediyoruz teslim edilir". Hz İbrahim Ethem hakkımızda söylemek istemiyorum. Satın almış ve bir anlamda aktarmanın yoksulluk ve yoksunluk, o son derece alçakça olduğu çok açık amacı ulaşmayı başardı İbrahim Edhem'in, ona yardım almış olanlar. Edhem'e İbrahim zengin bir kişi yardım etmek istedi. İbrahim Ethem: - "Yardımına gerçekten zengin kabul eder," dedi. Adam gerçekten zengin, her şey için gerek olduğunu söyledi. Ebeveynlerin sordu: - "Ne kadar para var?" - "Altın üç bin vardır." - "Sen dört bin olmak istemiyor musun?" - "Tabii ki yok." - "Beş bin olmak?" - "Evet." - "Ama çok mutlu değil On bin altın, olur mu?" - Tabii ki çok memnunum. - "Sen zenginsin demek, ama actually'm kırdı konum Ama sen yine de ikna değil, on thousand yüz bin daha fazla istediğiniz altın, değil zengin değildir adamla Görüşünüz olsaydı gerçekten zengin... yardım kabul edecek. "

Bir Buçuk Mürid

Israrına rağmen Hacı Bayram Veli derviş padişah döner. Sultan tarafından yayımlanan bir kararname ezikliği ilk günü getiriyor. Vergiden muaf onu ve onun takipçileri ve askeri ve miktarı. Ancak, Ankara'nın mali denge bir süre sonra bozulur. Çünkü kapı çalmak hangi toplayıcı, meslektaşları: - Biz intisaplıyız Hacı Bayram Hazretleri, diyorlar. Hacı Bayram tuhaf Hazretleri ve sakinleri büyücek bir top Kanlıgöl mevkiinde bir çadır kurdu. Celalli Mübarek ve o gün heybetli görünür. Elinde büyük bir bıçak vardır. - Benim sadık dervişleri O, Şimdi senin için feda varsa!. Senin çadır kadar hattı Hadi çizgi! Zaman bir karmaşa boşaltın. Sadece bir kadın, iki sevgili boyunlarını takdire istifa uzatmak gelir. Hacı Bayram memurları hazretleri olacak - Bu yaz onun öğrencilerin başka iki, hiçbiri, diyor .. Ordunun geri kalanı, giderleri için vergi ödemek.

Artan Pilav

Peder John , II . Han zaman , Edirne'de Bayezid Külliyesi aşçılar biridir .. Arkadaşlar komposto , kebap sebze , baklagiller aşçı . Ama özel pirinç . Mübarek giriştimi iş , ibadet ' olduğunu düşünüyorum d . Pirinç özleri getirmek getirmek Salavat , yağ tekbirlerle erir . Tuz ile bismillah , su Fatihalarla bültenleri . Zaman zaman gözlerini kapattı , Enbiya , evliyayı aracı , Allah'ın arzularını nimetlerine yapar . Hatta herkes için yeterli pirinç , ya da artırır . Onları kıyamaz pirinç tek olsa bile , ancak , kalıntı Tuna Nehri atar . Balık gelecekte yaptığı zaman , köprünün başında toplanır biliyor . Storekeeper ,pirinç büyüyen bakar , pirinç daha az yemek başlar . Ama Yahya Baba bir kere " Bu pirinç yeter ? " Diyor . Storekeeper karıştı . Pirinç miktarını azaltır , ancak pirinç tam tersine artar , her geçen gün biraz azalmaz. Ancak, herkes ile doymuş , Tuna balık bile payı vardır . Storekeeper , tek kelime anlatmaya bilir : " Bu bir mucize ! " Deneyin ve ilgi emin bir çok padişah yapmak . "Bu işe yaradı tedavi yeniden ' ise Yahya Baba Sultan , boş olmadığını söylüyor . " Bayezid Veli huzur ve aşçı hak sahipleri ile tanışmak istiyorum . Kilerci ile bir plan yapın . Baba John o gün , çok az , ya da daha az pirinç çağrılacak saçma . Bu , her zamanki gibi , İbrahim'in Dünyalar bayi zenginlikleri Rabbi okur . Pirinç çok lezzetli , üstelik , kazanlar uymuyor . Zaten yüklü Peder John artıkları , Tuna yolunu tutar . Sultan balık daldırma tam kaşık ise oluşur. " Ne oluyor bre size söylüyor. Veya devlet malı israf nedir? " Yahya Baba düzenlenen kalır . Su balık, ama başlarını kaldırmak ; " Yazıklar olsun size görüyorsunuz sultanım . Koca devlet bize bir sürü döküm mu söylemiyor ? " Baba Yahya , açıkladı o kadar mahcup olur . Secde utanç Allah'a sığınma kapatır . Bayezid - i Veli onun ortadan kalkması için bekler , ama geçmiş olabilir .... Mübarek zaten teslim rahmet Rahmana ruhu kazandı ve bir ...