Facebook Sayfamız
Rastgele Foto
1 5 7 8

Kayseri‘de Düğün Öncesi Hazırlıklar

Düğün deyince iki kişinin hayatını birleştirirken duyurmak için yaptıkları törenler anlaşılıyor. Bu törenler aşağı yukarı bütün yörelerde yapılmakla birlikte yer yer bazı değişiklikler görülüyor. Kayseri organizasyon firması sizlere en özelini yaşatmak ister.

Kayseri’da nişan sonrası düğün günü belirlenir. Düğün gününe kadar nişanlılar yavaş yavaş düğün için gereken hazırlıkları yaparlar. Bunun yanı sırada erkek ve kız evi de birbirlerine gider gelirler. Düğün salonda yapılacaksa yer tutulur. Evlenecek çiftlere gerekecek ev ve eşyalar aileler tarafından alınır. Kızın ailesi yatak odası takımını ve mutfak eşyalarını alır. Oğlanın ailesi ise misafir odası ve oturma odası eşyalarını alır. Düğünün yemek, yol ve eğlence masrafları oğlanın ailesine aittir. Düğünde gelinin giyeceği kına gecesini kıyafeti ve gelinliği damat alır tarafı geline beğendirip alınır. Gelin için kıyafet türü ve ayakkabı gibi pek çok eşya alınır. Kayseri Organizasyon firması sizler için en unutulmaz anları yaşatmak için her tür çabayı sarf eder.

Bu eşyalar düğünden bir hafta evvel kız evine oğlan evi tarafından getirilir. Gelinin çeyiz eşyaları kızın akraba ve arkadaşları tarafından yerleştirilir buna çeyiz serme denilir. Konu komşu bakmaya gelir. Düğünden bir gün önce havlu oya gibi çeyizlikler toplanır. Düğün hamamına gidilir. Düğünden önce kuaför ayarlanır. Düğün günü gelin arkadaş ve akraba kuaföre getirilir. Damatta damat tıraşı olur. Düğün günü eve gelen misafirlere yemek verilir. Düğün köy düğünü ise keşkek yemeği yapılır. Davul zurnayla gençler keşkek yemeğini ezerler buna keşkek dövme denir. Hazırlıklar tamamlanınca artık konuklar düğüne gelmeye başlar. Sizde Kayseri’de yaşıyor ve Kayseri’de organizasyon firması arıyorsanız hemen firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Kırkağaç Kavunu

Toprak, su ve hava koşulları açısından Kırkağaç, kavun üretiminde ayrıcalıklı konumdadır. Yüzyıllardır bölge halkından çiftçilikle uğraşan (Rençber) kısmı, yoğunluk olarak kavun üretimine ağırlık vermiştir. Üretilen kavunların rekolte açısından fazlalığını yanı sıra, tadı, kokusu ve nefasetiyle Kırkağaç Kavunu bilinen ve tercih edilen kavunlar arasında yerini almıştır. Kırkağaç Merkez ; Bakır Kasabası, Karakurt Kasabası, Gelenbe Kasabası ve İlyaslar Kasabaları başta olmak üzere ilçeye bağlı tüm köylerde Kavun üretimi yapılmaktadır. Üretilen kavunlar, ağustos ayı sonlarına doğru hasat vermektedir.Hasadı yapılan kavunlar sebze meyve hali toptancılarına hemen satılabildiği gibi, kışlık kavun olması (dayanıklılık süresinin uzun olması) sebebiyle daha yüksek bir ücrete satılabilmesi için depolarda askı ortamında bekletilmektedir. Kırkağaç Kavunu son dönemde; çiftçi ve girişimci olan İsa Efe tarafından online satın alınabilen bir e ticaret sitesi konumundaki www.kirkagackavunu.com.tr tarafından tüketicilere rahatlıkla ulaşmaktadır. Kırkağaç Kavunu Siparişlerinizi 0236 588 12 12 'den 0535 305 78 35 numaralı telefondan verebilirsiniz.

Bie düğün alemi islam

Düğün törenlerimiz bizlere manevi dini anlayışımızın kendimizi yansıtan değerlerimizin bir kısmıdır.ALLAH’IN bize bu özel günü lütfettiği şekilde yerine getirmek yüce rabbimize sonsuz bir teşekkürdür.Hayırlı bir işe hayırla başlarsak bizim için en hayırlısı o olur. Düğün de islami alem dünyasıdır.Düğün gecesi bize helal kılındığı şekilde olmalıdır.Ben gelenekleri yerine getiriyorum,yüce rabbimin rızasıda önemlidir. Vurgusunuda yerine getiriyorum demektir. ALLAH’ın rızası ile birlikte gönlümüzü yüreğimizi güzel kılan ilahiler, bize allah aşkını veren tasavvuf bir gece yaşamaktır. Bu geceyi maneviyata bağlayan semazen gösterileri de ALLAH’ın sevgisini hoşluğunu üzerimize almak için izleyen tüm kişilerin gönül kalbini ona bağlayan iç duygu şelalesidir. Semazen nedir? Sorularına gelince… Sema; soyut olarak insanın alemde varoluşu Yüce Rabba olan aşk ateşini ona en doğru şekilde ilerlemesini, yürüdüğün yolun sonunun ona çıkacağını ifade eder. Sema eden semazenler her dönüşünde kalbinde dilinde ALLAH’ın ismini ism-i celal okur.Onun kalbinin her ritmi allah için atar, kan damarlarında dolaşır.Bin hayırlı işi yapmak başa gelicek bir hayırsızı engellemektir. Yüreğimizi yüreğini allah aşkıyla birleştiren Rabbimize sonu olmayan bir teşekkürdür.

İzmir

İzmir çok gizemli şehirdir aslında.Çok insan vardır İzmir’ i sevmeyen.Sebebi farklı görüşlerdir ilk olarak.Çok deişik fikirlerde insanlar vardır İzmir’de.Ateisti vardır,budisti,Müslümanı,Kemalist düşünceye sahip insan yoğunluktadır aslında.Din düşmanlarının olduğuda söylenebilir.Yani tabi her şehire nasip olmayan bir kitle vardır İzmir’de.Her tipten insan.Pirsinglisi,dövmelisi,çarşaflısı,dövmelisi. Diyorum ya her çeşit insan bulunur yani.Delisi de boldur.Çoğu insan yani İzmir dışında yaşayan insanların çoğu İzmir’demaneviyatın çok az olduğunu ve İzmir’in yaşanabilecek bir yer olmadığını söyler.Tabi burda yaşamayan bilemez.Aslında İzmir’de yoğun bir maneviyat vardır. Çok görünmez dışarıdan.Evet alt tabakada aslında müthiş bir maneviyat vardır.Çoğusu bilmez.Ama biz İzmir’in en güzel manzaralı yerlerine gider Rabbi’mize tefekkür ederiz.Çok keyiflidir.Yani hele bir de en sevdiğin dostların varsa yanında iste paha biçilemez o dakikalar,anlar. Kalabalıktır İzmir.Otobüsler hep dolu doludur.Okula işe giderken koca kalabalıklar görürsünüz.Kafile kafile insanlar vardır.Bir de güzel havaları vardır İzmir’in.Böyle arkadaşlarınla toplanıp,pikniğe gittiğinde top oynayacağın güzel günleri vardır. Sıcaktan bayıldığın günlerde vardır mesela özellikle temmuz aylarında.Böyle dışarıya çıktığınızda başınızda yumurta pişirebilecek kadar sıcak olabilir yani bu bir ayrıcalıktır bence.Soğuğu da serttirÇünkü kar yağmaz burda.O yüzden kuru bir soğuğu vardır izmir’in.Dışarı çıktığınızda donucam galiba bugün diyebilirsiniz.Kat kat giyinip öyle çıkıcaksınız ki çok üşüyüp hasta olmayasınız.İzmir herşeye rağmen güzeldir.

Dost dediğin

Dost kolay bir söz değildir .Herkes dost olamaz.Dost olabilmek içinkarakter lazım,anlayış,dürüstlük ve bunun gibi daha bir sürü vasıf.Dost dediğin uzak bile olsa her daim senin yanında olduğunu hissettiren bir varlıktır.Moraliniz çok bozuktur mesela.Ararsınız ona sadece çok kötü olduğunuzu söylersiniz.O zaten o an size nasıl ulaşacağını düşünür sadece. Dost sıcaklık demektir.Dost kardeş gibi bildiğindir.Onu kendi kardeşinizden farksız gördüğünüz an sizin hakiki dostunuz olmaya hak kazanmıştır zaten. Arkadaş ve dostun arasımda dağlar kadar fark vardır Arkadaş selam verip geçtiğindir.Dost bir derdini dinlemediğinizde içinize dert olandır.Öyle bir bağ ki bazen kardeşine bile gerek kalmaz dostun yanındaysa.Herkes olamaz dost .Saat 2-3 demeden kim gelir yanuna kimyanında olabilir?Bazen kardeşin,annen,baban bile sana sırtını döndüğünde dostun senin her zaman yanındaolur.Mesela beşer şaşar derler.Yanlışında arkasından gidebiliriz bazen.Ama dost bunu ilk gördüğünde seni uyarandır.Başkaları seni eleştirirken o senin nasıl ıslah olacağını düşünüp durur.Hiçbir menfaati olmasa da bunu yapar dost.İşte burda ham mı has mı diye belli eder kendini.Dostun yeri her zamam,heryerde ayrıdır. Dışarda yanında rahat olabildiğindir.Ona hangi espriyi yaparsanız yapın kaldırabileceğini bilirsiniz.Çünkü o sizi olduğunuz gibi sever.Benimde özenle seçilmiş dostlarım vardır.Onlar benim ahiretimi bile kendilerine dert etmişlerdir.Bir günaha kalkışırken onlar durdurur bemnni.Hakiki dostlar iyi ki varlar.Onların varlığı huzur verici.Onları veren ALLAH’A hamdolsun..

Dini Düğün Organizasyonu Kayseri, İslami Düğün Organizasyonu

,

Son derece modern ve son derece kaliteli olan Kayseri’ye aynı ayarda bir hizmet geliyor; Kayseri Semazen!

İslam-Türk gelenek, görenek ve ananelerine uygun tarzda Kayserililerin ve çevresinin gerçekleştirmeyi istediği organizasyon ve erkinliklerine çözüm sunacak olan Kayseri Semazen, desteğini İsabet Organizasyondan alıyor. 12 yıldır alanında ve sektöründe rakipsiz ve tek olan İsabet Organizasyon referansını her yıl gerçekleştirdiği 300’e yakın organizasyon ve etkinlikten alıyor.

Kayseri SemazenKayseri Semazen’in Yurt içinde ve yurt dışında gerçekleştirdiği etkinlikleri arasında stadyum ve salon etkinlikleri, konserler, Ramazan ve Kutlu Doğum programları, özel gün ve gece etkinlikleri, düğün, nişan, sünnet organizasyonları, firma açılışları ve de resmi kurumların talep ettiği konferans, seminer ve panellerin yanı sıra Davetler, Piknikler, İş Yemekleri, Doğum günü partileri, Özel gün ve geceler için lazım olan, ses, sahne ve ışık sistemleri, Işık ve lazer ve de havai fişek gösterimi, Fotoğraf ve video çekimi ve de prodüksiyon hizmetleri, Jonklör, cambaz, ateşbaz(ateş yutan adam), tahta bacak, sihirbaz ve ilüzyonist temini, Semazen ekibi, mehteran takımı, Hacivat-karagöz, Nasrettin hoca ve ibiş, palyaço,  kostümlü karakterler, şişme oyun parkurları, masa ve sandalye kiralama, şerbetçi, Osmanlı macunu, limonatacı ve organizasyon ve etkinlik adına aklınıza gelebilecek her türden ihtiyacın temini yer almaktadır.

Ayrıca Animasyon Hizmetleri veren Kayseri Semazen, özel ve tüzel kişilerin yanı sıra resmi kurumların gerçekleştirmeyi arzuladığı etkinlik ve organizasyonlara, organizasyon için gerekli olan, yukarıda saydığımız hizmetleri bünyesinde bulundurmanın gururunu yaşıyor.

Siz kıymetli Kayserililer de organizasyon ve etkinliklerinizi kaliteli ellerle çözüme kavuşturmak istiyorsanız, bizimle irtibata geçin.

Dini Düğün Organizasyonu Kayseri

İrtibat tel; 0 535 305 78 35 - 0532 227 63 15

.

İNTERAKTİF KONFERANS NEDİR ?

Değişen ve gelişen dünyada, teknolojinin hızla aktığı bir zaman diliminde artık insanlarımız durağan ve sadece anlatıma dayalı sunumları uzun süre takip edememektedirler. Bir salon ortamında konuşmacı herhangi bir teknolojik sunumu kullanmıyor ve sabit bir durumda konuşuyorsa ne yazık ki bu aktarım şekli verimli olmamakta, dinleyiciler kısa sürede dikkatleri dağıldığı için programları erken terketmektedirler. İnsanlarımıza tarih şuuru kazandırma, bir konferans süresi olan en az bir saat canlı bir şekilde salonda tutabilme ve anlatılanları akılda kalıcı kılma adına uzun zamandır yoğun bir çalışma gerçekleştirmekteyiz. Yaklaşık 8 yıldır süren ve deneme yanılmalarla son halini alan İnteraktif Konferans sunu çalışmalarımız birçok başlık halinde hazır hale gelmiştir. Bu programlarda sunumu yapan kişi ayakta ve gezerek kişileri adeta anlatılan tarihi ortamda gezdiriyormuş havasına bürünür. Tabi kısa bir süre içinde izleyicilerde. Arkada dev bir beyaz perde içinde ve kısa aralıklarla ve uzaktan kumanda yönetiminde hızla akan yüzlerce resim yer değiştirir. Izleyici bir süre sonra salonu ve ortamı unutarak kendisini programa bırakır. Ve geçen zaman anlaşılamadan program nihayete erer.  Geçen 10 yıl içinde birkaç binin üzerinde gösterime ulaşan bu programlar ; Amerika’dan Yemen’e, Vietnam’dan, İsveç’e kadar uzak coğrafyalarda da defalarca sunulmuş ve aynı başarıyı elde etmiştir. Bu başarı da izleyenlerin göstermiş olduğu refleksler önemlidir. Talha Uğurluel iletişim Yurt içinde ise birkaç ilimiz hariç hepsinde ve yüzlerce ilçe ve belde de sunulmuştur. Okullarda süreli sunu haline gelmiş hatta Paşakapısı ve Ümraniye Cezaevlerinde mahkumlara defalarca sunularak dışarıya çıkmadan Sanal bir gezi yapmaları sağlanmıştır. Arzumuz bu programların sadece bir konferans gibi yılın belli bir zamanında sunulmasından ziyade aylık belli periyodlarda sunularak bir kültür dersleri havasında gerçekleşmesidir. Çünkü bu tarzdaki bir sunuyu izleyen vatandaşlarımız, görülmüştür ki, aynı tarzda bir başka programa da gelmeyi arzu etmektedirler. Bu tarzda hazırlanmış programlarımızın konu başlıkları aşağıda verilmiştir. Talha UĞURLUEL TELEFON : 0535 305 78 35

Müzik insanları Tavsiylerimiz

{Ahmet Özhan 26 Ağustos 1950 tarihinde, babasının polis olarak görev aldığı Şanlıurfa şehrinde dünyaya gelen Ahmet Özhan ülkemizce tanınan sayılı, ünlü ses sanatçılarındandır. |Ahmet Özhan, müzik eğitimini 1960’lı İstanbul Belediye Konservatuarı ve Üsküdar Musiki Cemiyeti’nde almıştır. İstanbul Belediye Konservatuarı ve Üsküdar Musiki Cemiyeti’nde ki eğitimine devam ederken sahne ve plak çalışmalarına başladı. 1968 yılında Bebek Belediye Gazinosu’nda profesyonel ve ilk olarak sahne tozu yuttu. 70’li ve 80’li yılların popüler Türk Müziği yorumcusu olarak tanınmasını genç yaşta sahneye çıkmasına borçludur. } İkbal Gürpınar Orta öğrenimini Kırıkkale İmam Hatip Lisesi’nde gördü. Ailesi tarafından, haberi olmadan nişanlandırıldı ve nişanlandığı kişiye daha yakın olmak için zorla İzmir’e yatılı okula gönderildi. Sanatçılar Sedat Uçan {Kolpa adlı müzik grubu, Adana kökenli Türk Rock grubudur. Temelleri, grup üyelerinin Adana’da geçirdikleri lise hayatına dayanır. Kolpa; resmi olarak 2005 yılında İstanbul’da Bora Yeter ve Barış Yurtçu tarafından kuruldu. |Kolpa 2007 yılında Dinçer Çetin’in yani gitarcının yerine, yine başka bir lise arkadaşlarından biri olan Cenk Taner Dönmez geçti. Bu değişimle, grup, ilk albümünde yer alan 3 kadroya ulaşmış oldu.} Sedat Uçan İletişim {Erhan Güleryüz 2002 yılında ağabeyi Sinan Güleryüz ile özel bir prodüksiyon şirketi kurmuşlardır. Bu prodüksiyon şirketi; Vokaliz, Deniz Arcak, Grup Avrasya, Serkan Çevik (gitarcı), Mehmet Kul ve Cengiz Ünal gibi müzisyen ve gruplarının albümlerinde yapımcı olmuştur. 2011 yılında Grup Ayna’nın Eurovision’a katılacağı hakkında spekülasyonlar ortaya çıkmıştır. Fakat gruptan gelen açıklamalara göre TRT tarafından Grup Ayna’ya sunulan bir teklif ortada yoktur. |Erhan Güleryüz Erhan Güleryüz 2007 yılından itibaren birçok TRT kanalında “Aynadan Yansıyanlar” adlı televizyon programı sunmuştur. Eylül 2010 tarihinden, Mart 2012 tarihine kadar televizyon programı yapmamıştır. Şu an “Aynadan Yansıyanlar” programı Haziran ayına kadar TRT Müzik'te Çarşamba günleri 21:30`da izleyicilerinin karşısına çıkmıştır. }

Web Sitesi www.mehteran.org tanıtımı

Önceki Askeri Marşı ( Not : Basın çalıştırmak için mavi düğme) Mehter Osmanlı Yeniçeri Deniz Kuvvetleri Band belirli bir bandolarndan dünyanın en eski in . Elde edilen parcadaki " MİHFER " vadeli . hafif ile İslam Türk devletleri , değişiklikler alanı aldı . Hacı Bektaş Veli PiriYeniçeri Yeniçeri ve her olmayan performans önce öncesinde Peygamber , Ali , ve ? Hacı Bektaş Veli mar isimlerini söz larda ve dua name in geleneği . Web sitesi: Mehter takımı Olan 3 temel resim , soba , bayrak ve zafer . Osmanlı mehterinde , flüt , boru ve aynı zamanda ordu düdük kurrenay bu tür rüzgar , rüzgar ve kenarları gibi , davul , nakkare, zil ve perküsyon veya etkileyecek § evgan cihazlar olarak vardı alınan konum . Tüm tablolar ve bu miktarı | İletişimiçin eşit eşdeğer miktarı | o olmuştu cihazları aletleri in ölçülen hesaplanan birçok çok döşemeler mehter dayanakarak . donanma musukiyi başlık sağlanan topluma . MİHFER donanma cümle Farsça , ekber de ( önde ) , son bant maksimum ( değil harika ) izm i Tafdil bir göstermektedir. Türk ordu grup Arap tipi bu kelime ,çoğul , yer Yeniçeri de . 1826 yılında Mehter Takımı , Sultan II . Mahmud , Ahi ve Bektaşi üzümü ile Yeniçeriler ocakları eşlik eden kapalı ve Enver Paşa tarafından 1908 yılında yeniden açıldı. konu alanları bir Mehter Örgütü iki Etkisi Batı ses Mehter Üç Mehter Kapanış dört Mehter Re Örgütü Tanınan bestecileri beş beş bir . on altı yüzyıl. beş iki . on yedi yüzyıl. beş Üç . 18 yüzyıl. 6 Kaynaklar 7 Dış bağlantılar Mehter Organizasyon Bir ile elemanı Mehter Yeniçeri ki, rağmen biz değil tanır kesinlikile gün üzerinde bu da oldu kurulan başladı , 14 I. yüzyılda Murat ( Hdavendigar ) oldu kurulan sırasında Ocak boyunca süresiandarl Kara Halil Paşa Açıklandığı bir öneri olduğunu . Bazı kaynak sözü burada bu organizasyonu 1365 yılında 1362 yılında o en muhtemelen . Özellikle ilgisini Orhan Bektaşilik Alevi olarak bilinen . Ne zaman yükleme Orhan Gazi , Hacı Bektaş iş manastırYeniçeriler görünür meydana gelir in . Kurmak kurmak Will için dua için yeni bir yeniçeri . Hacı Bektaş , olsun Pir Yeniçeri birlikleri , söyleyerek yeni belirlenmesine Yüce Yasal haklar bu akışların kupa, pazularn güçlü , keskin kılıç , ok tehlikeli , onlar olacak sık sık dua buyursun kazanan . İşte bu Ben Bektaşiler gibi isimler verdi neden Yeniçeri Ocak Bektaşi yan , kendi Taifei Bektaşi yan , Horde Bektaşiler , ocakları . Osmanlı İmparatorluğu , adlı yeniden kullanılan Hristiyan küçük çocuklu ' s düşüncelerini oluşturulan sahip kenar askeri eğitimli ve kalıp Hacı Bektaşi Veli . Yeniçeri ordu at başlamadan Bu öylesine adlı Yeniçeri askeri ve bağlı ağı Bektaşi oldu . Bu | Osmanlı İmparatorluğu'nun ordusu askeri sağa kadar kadar 1.826 oldu ilk elektrik . Osmanlı İmparatorluğu'nun | Ordusu Askeri kadar 1.826 önce olasılıkla , ​​savaşa Yeniçerilerin bir müfreze Hacbektash ocağı gelenler den taraf mahkeme ? Dergah ki, Hacı Bektaşi Veli postni katılımıyla i EVL ¢ d' ndankendini , bir : " ... Bu uygun verilen sarılmış ikrar ... Bu damümin Kalu Beli'den Eyledik Birliği şekilde ... Orada Nebimiz Muhtar Ahmedi Nur i ilahi pervaneleriz ... için parmaklarınızla La Yezal mestaneleriz ...... tkenmeyiz kırmak ... Saylmayz Pir ile i satın on iki imam cümle almak sözü beli ... üçlü , beşli , yedili ... Kerem i Ali Nur i Nebi , Primi kavrayın , Sultan Hacı Bektaşi Veli ... federal hükümet yetkilileri ! devranna mayından arındırılması demek " Kılavuzu glbank I ( dua ) ve Pir On istedim himmet . Göre için veri bu millet konut Hacı Bektaş ı Veli Yeni § eriler'in yüksek sesle at herkes tarafından okuma | dinledi | duydum . Bir Yeniçeri glbengi ( dua ) : başlamadan otoritesinin durumu kamu servis firması adı olarak bilinen Mehter içki vard.Mehterhane idi.Btn Emiri adlı ekli ve bu kadar başıdır askeri grup Mehterba ? tarafından filo sürücüdeneyleri başkanı için Mehter Alem , Büyükelçi tasdik kabul sunmak için mevcut , herkes yeni bir sancak sancak atanan ileri Prensliği Powers deneyimli olarak gemi ve kazanmak | olsun . İki çeşitleri in organizasyonu Mehter Yeniçeri bant ( bant köklü ) oldu için Of programı u Alem Müzisyen Mehter olduğu , ( güvenerek yeniçeri üzerinde ) Esnaf Mehter ( Ahi klinikler isteğe bağlı) . Of sistemi , için Sultanlığı ile Alemdarlar Alem Mehter memuru savunmak sancaklarn Mehterhane etti meydana . Padi ahnki ekip ? Önde gelen ordu oldu bandı . Bu belirlemek delik Mehter Hassa bir konusu Alem . Daha sonra sadrazam , kubbe kraliçeler, sayman , reislkttap , beylerbeyi, Türkmen yöneticiler Mehterhane sancak vardı . Ben bir bir katlı Mehter Bektaşi geleneği olmuştur tanınan . Sultan ve ait 9 Veziri ¢ zama katlı . Etkisi Batı şarkı Mehter Mehter peşrevlerinin istisnai oyuncu . Pe erevi satın ? Alay , At Prelude , Prelude Sultan , Büyükelçi bunlardand Prelude . Göç boru, benef ei zar ,kompozisyon ve cengi kufei membran gibi ? ? saldırı askeri deneyimli havalarmz . Yazdı Mozart | Batı harikalar mucizeler müzik , aşağıda etkisi | ordu | silahlı kuvvetler , Türk lacivert şarkı besteciler olarak bu tür Bizet Moda ( Ala Turka ) üretilen â? ? â? ? bilinen kompozisyon . Bunlardan Mozart'ın Türk Marşı , için örnek Bizert'in Arieziyen paketi . Batı orkestralar , çan Mehter kazandı . Mehter Türkmen Bey kurulmuştur gruplar ekipleri ile Hindistan . Mehter kapanış Ocaklar edildi kapalı 1826 yılında ve Yeniçeri Yeniçeri ve Ahi Mehterhane katliam oldu bağlantılı . De Osmanlı topraklarında 1826 yılında doğan benzer zaman mirası Bektaşi mezhebi yasağının . Balıkesir Mehter Takımı: http://www.mehteran.org/balikesir-mehter-takimi/balikesir-mehter-takimi.html Denizli Mehter Takımı: http://www.mehteran.org/denizli-mehter-takimi/denizli-mehter-takimi.html Bursa Mehter Takımı: http://www.mehteran.org/bursa-mehter-takimi/bursa-mehter-takimi.html Buçok amaçla ocak başı iş , bile mevcutyetersizliği uygun asker , asker el sınırları in genişleme ve fetih çarpma ve savunmak sınırları , senaryosu vurgulayarak edildi hakkında geliyor . Buna rağmen , de sipariş | her altında devam eden ve yeni fetihler hükümdarın emirleri aşağıdaki Rumeli tutmak korumak yapmak için komutasında bir donanma union gerekli önemlidir . İlgili şirketler için , yarar ödül den sistemi , bu nedenle mahkumların , deneyimli önce Türk devletleri . Bu ise duygu , Osmanlılar , Selçuklular ve Memluk anlaşılır kendi parça . Ön kurulumu Yeniçerilerin , askeri Yeniçeriler deneyimli bin kadar alınmıştır . Her bir Bunlardan deneyim temas , donanma komutanı önce usulüne Türkler oluşan bir yaya " ? Yayaba " atanmıştır . Mehter Mehteran Organizasyon Bunun yerine kaldırma ve Mehteran Bölüğünün edildi kurulmuştur 1.826 Mehterhane Avrupa bantları solmaya yok uzakta içinde . Daha sonra tarihinde 1914 yılında ,Pantürkizm cereyannn uygulamak Enver Paşa ve emriyle donanma müze yeniden edildi kanıtlanmış altına başlık Mehteran Hakaniye ilgili . İletişim Web Sitesi: Mehter takımı kiralama

Düğün Çeşitleri

Bir alyans kullanımı uzun Avrupa ve Amerika'da dini düğün bir parçası olmuştur, ancak geleneğin kökeni belirsizdir. Bir olasılık birkaç kalpleri bağlı olduğunu bu parmağına yüzük taktığı böylece zaman, doğrudan kalbe dördüncü parmak (yüzük parmağı) kaçtı bir kan damarı olduğuna inanılıyordu Vena Amoris, Roma inançtır. Uygulama "antik" kalite inancının dışında Vicki Howard noktası gibi] Tarihçiler büyük olasılıkla modern bir buluştur. "Çift zil sesi" törenleri de modern bir uygulama olan, ABD'de görünen bir damat düğün grup kadar 20. yüzyılın başlarında. {Hindu Töreni Damat bir Rajput düğünde at sırtında geldi Hindu törenleri genellikle Sanskritçe ,Hindu kutsal dili tamamen ya da en azından kısmen yapılmaktadır . Düğün kutlamaları birkaç gün sürebilir vebölge , mezhep ve kast bağlı olarak , son derece farklı olabilir . Düğün günü , gelin ve konukların önünde birbirlerinedamat çelenk . Çoğu Konuklar sadece bu kısa töreni tanık ve sonra sosyalleşme , yiyecek ve bırakın. Dini kısmı (varsa ) yakın arkadaş ve akrabaları tarafından tanık , daha sonra saat geliyor . Dini bir tören mevcut durumda , bir Brahman ( Hindu rahip ) kutsal bir yajna ( yangın kurban ) ve kutsal ateş ( Agni )evlilik ana tanık ( sakshi ) olarak kabul edilir düzenler . Çiftyangından önce oturuyorlar ederkenVedalar ve yan metinlerden mantra okur. En önemli adım gelin ve damat , el -ele , kutsal ateş çevreleyen yedi kez , bir evlilik yemini temsil eden her daire , neyin saptapadi veya saat Phere olduğunu. Daha sonra damat parlak kırmızı ( sindoor ) ile gelinin alnına işaretler ve boynuna bir altın kolye ( mangalsutra ) koyar . Diğer bazı ritüelleri önce veya bu yanında söz konusu Kurul ayinleri takip edebilirsiniz. Daha sonra gelin resmen damat ailesine katılmak için onu kan akrabaları yola . |Çin kültürleri Geleneksel Çin düğünlerde ,çay töreni Batılı bir düğün töreninde sözü bir değişim eşdeğerdir . Bu ritüel hala büyük şehirlerde , hem de Tayvan kırsal Çin , ancak gençler , Hong Kong, Malezya ve Singapur arasında yaygın olarak uygulanan ,Çay Töreni ile birlikte evlilik Batı tarzı bir arada uygulama eğilimindedir . Gelin evine damat ile evine ayrıldığında , bir " Good Luck Woman " anlamına gelen , başının üzerinde kırmızı bir şemsiye yapacak " ,kabuğu yükseltmek yaprakları yayıldı. " Bu " iyi şanslar kadın " iyi bir evlilik , sağlıklı çocuk ve kocası ve yaşam veliler bahşedilmiştir birisi olmalıdır . Diğer yakınları dağılım pirinç , kırmızı fasulye ve onun önünde yeşil fasulye olacak . Kırmızı şemsiye kötü ruhundan gelin korur ve pirinç ve fasulyealtın tavuk dikkatini çekmek için vardır. Yeni evliler çay sunma anne önünde diz çökmek . Çay yapma A Good Luck Woman hayırlı ifadeler aile korusun diyor . Yeni evliler de birbirine sunmadan önce saygı göstermek için yüksekçay bardağı yükselterek , birbirlerine çay sunuyoruz. Çay almak edenler genellikle takı veya kırmızı zarf ile sarılmış Li Shi paragelin hediyeler verir. Çay Töreni birbirlerinin ailesineyeni evliler tanıtmak için resmi bir ritüel olduğunu ve saygı ve ebeveynleri için takdir göstermek için yeni evliler için bir yol . Yeni evliler anne , hem de yaşlı yakın akrabalarına her iki tarafına çay hizmet ebeveynleri önünde diz çökmek . Ebeveynler yeni evliler için nimet ve hediyeler sözlerini verir. Çay Sunum sırasında , bir " Good Luck Woman " yeni evliler ve anne korusun hayırlı ifadeler söyleyebilirim . Nimet bu uğurlu sözler korusun ve eğlendirmekaile ve eğlence ve keyif dolu vesilesiyle yapmak için tasarlanmıştır . }